"Naszym celem jest nie tylko rozwijanie umysłów za pomocą nauk i umiejętności, lecz także uszlachetnianie serc i dusz."  
                           
            Uczniowski Klub Sportowy "Iskra" Iskrzynia
STRONA W PRZEBUDOWIE

Aktualności

Galeria

Sukcesy naszych sportowców

IkonaStatut UKS "Iskra" Iskrzynia


   Uczniowski Klub Sportowy "Iskra" Iskrzynia został założony w 2000 r. z inicjatywy Wacława Pelczara i Bogusława Surmacza. Dyscypliną wiodącą jest tenis stołowy. Pierwsze treningi i mecze ligowe odbywały się w sali Domu Ludowego w Iskrzyni, a po oddaniu do użytku sali gimnastycznej w budynku ówczesnej Szkoły Podstawowej. Skład pierwszego zespołu regularnie grającego w IV lidze przedstawia się następująco: Bogusław Surmacz, Henryk Furmankiewicz, Andrzej Zawada, Grzegorz Frodyma - Boczar, Michał Pelczar, Paweł Furmankiewicz.

   Znaczący postęp w osiąganych wynikach zanotowali nasi zawodnicy po przyjściu do klubu w charakterze grającego trenera Pana Ryszarda Łąckiego. Wielu naszych młodych zawodników osiągało sukcesy w turniejach klasyfikacyjnych i zawodach Szkolnego Związku Sportowego.

foto 1 i 2: Trener Ryszard Łącki

  Największym sukcesem mogą poszczycić się Michał Pojnar i Sebastian Furmankiewicz, którzy w 2007 r. wygrali etap wojewódzki Spartakiady Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym, a następnie reprezentowali województwo Podkarpackie na Ogólnopolskim Memoriale im. Andrzeja Grubby w Sopocie. Tam do drużyny dołączył Kamil Pelczar i wspólnie zajęli VI miejsce.

foto1:Sebastian Furmankiewicz i Michał Pojnar, foto2: W czasie zawodów

   Od sezonu 2006/2007 drużynę prowadzi grający trener Pan Bogusław Surmacz. Od kilku sezonów w rozgrywkach IV i V ligi uczestniczą nasze trzy drużyny.

   Sezon 2008/2009 był dla naszego klubu bardzo udany. I drużyna awansowała do III ligi, a druga do IV.

Drużyna, która wywalczyła awans do III ligi. Stoją od lewej: trener Bogusław Surmacz, Rafał Stępień, Sebastian Furmankiewicz, Łukasz Pojnar, Paweł Furmankiewicz.

 
 
Tel./fax: (0-13) 43-155-13
Iskrzynia ul. Szkolna 4
38-422 Krościenko Wyżne


e-mail: iskrzyniasp@poczta.onet.pl
Copyright © ZS Iskrzynia 2008