top of page

ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS

W piątek 8 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania

na Ucznia Klasy Pierwszej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiorysie każdego pierwszoklasisty, które zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.


Uroczystość pasowania rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości przez prowadzącą uczennicę z klasy IV oraz polonezem w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej, który zachwycił wszystkich zebranych. Uczniowie przygotowali także niespodziankę dla swoich rodziców – taniec z balonikiem, poprzez który podziękowali im za trud wychowania. Zanim dzieci przystąpiły do ślubowania musiały zdać trudny egzamin i wykazać się zdobytymi umiejętnościami, aby zdjąć zaklęcie zlej Baby Jagi. Zadaniem pierwszoklasistów było

m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy, taniec oraz udzielenie odpowiedzi

na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami i potwierdziła, że zdali egzamin na szóstkę.


Następnie przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami

i Polakami, solidnie wywiązywać się ze swoich obowiązków, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Witold Wyskiel dokonał symbolicznego pasowania na ucznia poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty.


W tej wyjątkowej chwili pan dyrektor pogratulował dzieciom zaprezentowanych umiejętności, życzył im sukcesów w nauce i wręczył legitymacje szkolne oraz długopisy.

Do życzeń dołączyli się także wychowawczyni, rodzice oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali od rodziców pamiątkowe dyplomy, medale, rożki i książki.


Po zakończeniu uroczystości uczniowie klasy I udali się do swojej sali, w której czekał

na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz tańce i zabawy.


Ta szkolna uroczystość dostarczyła uczniom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wielu wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.


W poczet uczniów naszej szkoły zostali włączeni: Szymon Bieda, Amelia Boczar, Gabriela Gaj, Aleksander Gazda, Jakub Haduch, Patryk Lorens, Patrycja Matusz, Antonina Pierz, Aleksander Pigon, Rita Prajsnar, Laura Sieniawska, Maja Szelc, Adrian Szopiak, Zuzanna Występek oraz Nikola Zych.

Gratulujemy wszystkim Pierwszoklasistom i ich Rodzicom!

U progu nauki szkolnej życzymy wytrwałości i sukcesów w zdobywaniu nowej wiedzy

oraz przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.


Składamy serdeczne podziękowania Panu Dyrektorowi Witoldowi Wyskielowi, Rodzicom uczniów klasy I oraz wszystkim zaangażowanym osobom, za pomoc przy organizacji uroczystości.
Comments


bottom of page