top of page

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Zaktualizowano: 12 lis 2020

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto patriotyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 r. Jest to dzień szczególny, przypominający nam nie tylko radość z odzyskanej wolności, ale też tę powszechną prawdę, że wolność nie jest czymś trwałym danym raz na zawsze. Z okazji tego święta

w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca przypadającą w tym roku 102 rocznicę tego wydarzenia. Uroczystość rozpoczął przemówieniem Dyrektor Szkoły Pan Witold Wyskiel, który powitał zgromadzonych gości i podkreślił potrzebę pielęgnowania pamięci o polskiej historii. Następnie uczniowie klas młodszych wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez klasę III, który ukazał kolejno okres zaborów

i umęczoną Polskę oraz symboliczne zrzucenie kajdan i szczęśliwe odzyskanie wolności. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie klasy trzeciej w przekonujący sposób wyśpiewali nastroje polskiego narodu: smutek, waleczność oraz wielką radość ze zwycięstwa.


Przypomniano nazwiska bohaterów narodowych podkreślając ich wkład w walkę o wolność ojczyzny. Występujący z dumą prezentowali nasze symbole narodowe i odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Zabrali także w podróż po najpiękniejszych miejscach naszego kraju.

Dzień ten w naszej szkole stał się dla wszystkich prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu.
 

Zdjęcia zobaczyć można klikając w link. Zapraszamy!Comments


bottom of page