top of page

DZIEŃ DZIECKA

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce 1 czerwca. Jest to wyjątkowe święto,

na które z utęsknieniem czekają wszystkie dzieciaki. Dla młodszych uczniów naszej szkoły był to dzień pełen wrażeń. Był to czas na wspólne zabawy w salach i na świeżym powietrzu. Dzieci brały udział w wielu konkurencjach, puszczały bańki mydlane, przeciągały linę, malowały na strech folii oraz uczestniczyły w zabawach integracyjnych przy muzyce. Wykonaliśmy pyszne, owocowe i zdrowe koktajle. Zajęcia te pozwoliły uczniom na wykazanie się umiejętnością współpracy w grupie, zaangażowania w działanie oraz doświadczenia nowych działań. Uczniowie z niecierpliwością czekali na efekt końcowy swojej pracy i na chwilę rozkoszy wypijając porcję witamin. Efekty pracy podziwiali wszyscy, którzy zostali poczęstowani niezwykłymi przysmakami. Również z tej okazji sala zajęć świetlicowych tym razem zamieniła się w salę kinową. Uczniowie klas I - III oglądali urokliwą i pełna przygód animację pt. „O czym marzą zwierzęta”, która przeniosła ich w bajkową krainę! Jest to historia o dalekim, ukrytym od oczu ciekawskich ludzi zakątku Ziemi. Miejsce to stworzone zostało dla zwierząt należących do zagrożonych gatunków. Tutaj znalazły one swoje schronienie, zaś panujące w nim szczęście i dobrobyt zawdzięczają magicznemu drzewu spełniającym ich życzenia. Kraina ta stała się domem małej oposicy o imieniu Klara, która przeprowadziła naszych szkolnych widzów przez pełną niezwykłych przygód wyprawę. Film "O czym marzą zwierzęta" to nie tylko zabawna i pełna akcji animacja, to również historia z wielkim i wyjątkowo aktualnym przesłaniem. Ponieważ większość z nas nie wyobraża sobie seansu filmowego bez chrupiącej przekąski, dlatego i u nas nie zabrakło popcornu. Dzieci, w tym szczególnym dniu otrzymały wyjątkowe życzenia połączone ze słodkim upominkiem od pana dyrektora Witolda Wyskiela. Na koniec, radośnie pomaszerowały do swoich domów, trzymając w rękach pamiątkowe baloniki ukształtowane w różne zwierzątka. Życzymy wszystkim Dzieciom uśmiechu i radości na każdy dzień, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe oraz nieustannie otaczającej miłości najbliższej rodziny. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną inspirujących wydarzeń.Comments


bottom of page