top of page

Erasmus+ - dzień czwarty – wizyta w Sanoku.

Czwarty dzień pobytu w Polsce naszych projektowych partnerów z Grecji i Włoch już

za nami. Tym razem zaproponowaliśmy naszym gościom wycieczkę do Sanoka.

Na początku pobytu w tym mieście wspólnie z towarzyszącymi im uczniami klasy VII nasi goście zwiedzili Muzeum Historyczne, w którym podziwiali bogatą kolekcję ikon

i przedmiotów liturgicznych. Następnie przeszli do liczącej ok. 600 prac Galerii Zdzisława Beksińskiego - najbardziej intrygującego polskiego artysty współczesnego. Goście z dużym zainteresowaniem obejrzeli znakomite fotografie Mistrza Beksińskiego, unikatowe abstrakcyjne obrazy malowane na szkle oraz szkice, rysunki i grafikę z różnych okresów jego życia.

Po krótkim odpoczynku udali się do największego w Polsce Muzeum Budownictwa Ludowego. Spacer po sanockim Skansenie rozpoczęli od Galicyjskiego Rynku, by później pod kierunkiem przewodnika obejrzeć najwspanialsze drewniane obiekty kultury pogranicza polsko – ukraińskiego. Nasi goście byli pod wrażeniem wspaniale odtworzonych domów mieszkalnych, warsztatów rzemieślniczych i świątyń. Bacznie przyglądali się sprzętom z epoki dopytując się o szczegóły ich budowy lub zastosowanie.

Klimatyczny Sanok pożegnał się z nami strugami ulewnego deszczu i odgłosami szalejącej burzy.


Wieczorem uroczyście pożegnaliśmy się z naszymi projektowymi partnerami z Grecji

i Włoch, którzy w piątek zwiedzą Gród Kraka – Kraków. Trudno było się rozstać, kiedy spędziło się w tak miłym towarzystwie tyle wspaniałych chwil.


Comentários


bottom of page