top of page

IT Fitness - Rodzicu sprawdź się :)


W ramach rozpoczętego Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek zapraszamy rodziców uczniów oraz innych osób do wzięcia udziału w IT Fitness Test :)


IT Fitness Test jest największym i najbardziej kompleksowym testem kompetencji cyfrowych, który po raz pierwszy odbywa się jednocześnie na terenie czterech krajów: Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Tegoroczna edycja certyfikowanego testu trwa w Polsce od 4 kwietnia i została przedłużona do 31 października. IT Fitness Test to sprawdzona metoda pomiaru alfabetyzmu cyfrowego. Jego wyniki zobrazują poziom umiejętności uczestników w obszarze IT.

Sprawdzian przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i pozwala ocenić ich gotowość do dalszej nauki, a także podjęcia zatrudnienia. Test dedykowany jest również nauczycielom prowadzącym zajęcia na wszystkich etapach edukacji.


Uczniowie klas 6, 7 i 8 i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Iskrzyni mieli okazję sprawdzić się w tym teście, dlatego zachęcamy Was rodziców do sprawdzenia swoim umiejętności, jakie powinien posiadać uczeń kończący klasę 8.

Wystarczy się zarejestrować i do dzieła :) Test dostępny jest dla wszystkich za darmo.


Link do Testu podaję poniżej:
Comments


bottom of page