top of page

馃挋Kwiecie艅 Miesi膮cem Autyzmu 馃挋

艢wiatowy Dzie艅 艢wiadomo艣ci Autyzmu to 艣wi臋to obchodzone corocznie 2 kwietnia, maj膮ce na celu podnoszenie 艣wiadomo艣ci spo艂ecznej na temat tego zaburzenia.

Nasza szko艂a r贸wnie偶 w艂膮czy艂a si臋 w akcj臋 jako znak solidarno艣ci z osobami z autyzmem. Przez ca艂y tydzie艅 wszyscy uczestniczyli w r贸偶nego rodzaju dzia艂aniach. 5 kwietnia ustalony zosta艂 Niebieski Pi膮tek. W tym dniu w艣r贸d nauczycieli i uczni贸w dominowa艂 ubi贸r w kolorze niebieskim. Przedszkolaki i uczniowie kas 1-3 zrobili niebieskie serduszka i niebieskie 艂a艅cuchy przyja偶ni. Uczniowie klas starszych wykonali miniplakaty, kt贸re zosta艂y wyeksponowane na korytarzu szkolnym . Uczniowie klasy czwartej wzi臋li udzia艂 w warsztatach, przygotowanych przez nasz膮 szkoln膮 pani膮 psycholog. na kt贸rych om贸wili funkcjonowanie dziecka z autyzmem.

Wszystkie dzia艂ania mia艂y na celu nie tylko u艣wiadomienie czym jest autyzm , ale przede wszystkim mia艂y uwra偶liwi膰 na odmienne potrzeby os贸b z autyzmem 鈥 aby je lepiej zrozumie膰, zaakceptowa膰 i wspiera膰 聽

Dzi臋kujemy wszystkim , kt贸rym w tych dniach serca 艣wieci艂y si臋 na niebiesko!
Comments


bottom of page