top of page

NIEBIESKI KWIECIEŃ

Kwiecień uznawany jest za czas, w którym w sposób szczególny dzielimy się wiedzą na temat autyzmu. W naszej szkole obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęły się

4 kwietnia. Tego dnia cała społeczność szkolna założyła ubrania w kolorze niebieskim, który symbolizował solidaryzowanie się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Na długiej przerwie , przedszkolaki i uczniowie klas młodszych zatańczyły na sali gimnastycznej do piosenek Niebieski sweterek i Góry do góry, trzymając w dłoniach niebieskie baloniki i samodzielnie wykonane motylki. W ciągu całego miesiąca nauczyciele przybliżyli dzieciom wiedzę o autyzmie poprzez różnego rodzaju działania tj. zabawy sensoryczne , podczas których poznawały świat wszystkimi zmysłami , piosenki, filmy edukacyjne, pogadanki, wykonanie plakatów

i rysunków. Dzieci z klas młodszych obejrzały film pt. Jaś i niebieskie motyle, a uczniowie klas starszych poznali prawdziwą historię dwóch autystycznych braci bliźniaków przedstawionych w filmie Droga po marzenia. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka przedstawiająca plakaty i symbole ukazujące nasze wsparcie i solidarność z osobami autystycznymi. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z tym zaburzeniem Sądząc po zachowaniu uczniów, działania przyniosły skutek Mamy nadzieję , że takie wartości jak SZACUNEK, EMPATIA, ZROZUMIENIE będą towarzyszyć nam wszystkim nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok. Zapraszamy do galerii: https://drive.google.com/.../1daYtuqOSQUnwCTq9ya7LsxHvbcO...


Comentarios


bottom of page