top of page

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

„Z książką Ci do twarzy”


Od 1999 roku na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”

Z tej okazji biblioteka Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iskrzyni po raz kolejny aktywnie włączyła się w obchody święta organizując różne przedsięwzięcia promujące czytelnictwo wśród uczniów, a czwartoklasiści wykonali okolicznościową gazetkę związaną z tegorocznym hasłem.

Przeprowadzono konkursy czytelnicze pod hasłem: „Znamy baśnie Andersena” dla uczniów klas IV-V, „Znamy polskie nowele” dla klas VI-VII, a dla najstarszych uczniów w szkole przeznaczono konkurs wiedzy o dramacie „Niemcy” Leona Kruczkowskiego. Dodatkowo zorganizowano mini-konkurs na znajomość polskich przysłów: „Przysłowie prawdę ci powie”, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV i V.


Oprócz konkursów czytelniczych kontynuowano cieszącą się dużym powodzeniem Akcję "Starsi czytają młodszym". Uczniowie klasy 7 raz w tygodniu czytali książki dzieciom w oddziale przedszkolnym. Potem dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Na pierwszym spotkaniu maluchy dostały upominki - zakładki do książek.

Uczniowie wykonywali również prace plastyczne - ilustracje do baśni i lektur, plakaty promujące czytelnictwo, kolorowe zakładki i logo biblioteki.


Działania zaproponowane przez szkolną bibliotekę cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i akcji ( w szkole czekają na Was drobne upominki) i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych będziemy obchodzić w normalnych warunkach.Więcej zdjęć na pod linkiem poniżej. Zapraszamy!


https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowawIskrzyni/photos/pcb.434142164650627/434138697984307/

Comments


bottom of page