top of page

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ – WIZYTA PIERWSZOKLASISTÓW W BIBLIOTECE

Zaktualizowano: 8 lut 2022

W ramach realizacji projektu czytelniczego „Mała książka – Wielki człowiek” oraz tematyki związanej z pracą bibliotekarza uczniowie klasy pierwszej odbyli cykl zajęć w bibliotece szkolnej. Bibliotekarka, pani Małgorzata Kazanecka zapoznała dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece i przedstawiła sposób wypożyczania oraz oddawania książek. W trakcie spotkania pierwszoklasiści poznali układ księgozbioru swojej biblioteki, rodzaje gromadzonych w niej dokumentów i z zainteresowaniem oglądali książki z pięknymi ilustracjami przeznaczone do czytania dla najmłodszych. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki, że należy je szanować i poznali historię ich powstania. Następnie pani bibliotekarka założyła dzieciom karty czytelnika i miały okazję po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć wybraną przez siebie książkę.

Na pamiątkę tej wizyty uczniowie otrzymali wyprawkę czytelniczą, do samodzielnego czytania, która w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – Wielki Człowiek” została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Mamy nadzieję, że od tej pory pierwszoklasiści będą często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Życzymy najmłodszym czytelnikom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką. Zapraszamy do galerii zdjęć: https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowawIskrzyni/photos/pcb.827972175267622/827971805267659/


Comments


bottom of page