top of page

Sprzątamy, pomagamy..

Minął pierwszy miesiąc nauki w szkole.. Uczniowie wrócili po długim czasie edukacji zdalnej, gdzie kontakty międzyludzkie były bardzo ograniczone. Teraz nadrabiają uśpione relacje, cieszą się z kontaktu ze sobą, ze szkołą tradycyjną.


Z zapałem uczestniczą w zajęciach lekcyjnych oraz chętnie zaangażowali się we wrześniowe akcje organizowane w naszej szkole. Pierwszą z nich to organizowana już po raz 28-y w Polsce akcja ,,Sprzątanie Świata” - nasi uczniowie także przyłączyli się do niej. W dniach od 21 września do końca miesiąca uczniowie poszczególnych klas, także zuchy

z naszej szkoły, wraz z opiekunami porządkowali tereny wokół szkoły oraz bardziej odległe. Przykładem byli najmłodsi uczniowie, z klasy ,,0”-ej - uporządkowali plac zabaw oraz część ulicy Strażackiej. Teren wokół szkoły, domu ludowego i parking wysprzątały ,,pierwszaki”, dzieci z klasy drugiej kontynuowały zbieranie śmieci wzdłuż ulicy Strażackiej, a za zaporą zlokalizowały ,,dzikie wysypisko”. ,,Trzeciaki” ochoczo porządkowały ulicę Szkolną. Uczniowie z klas IV-VIII, także ze swoimi wychowawcami, sprzątali poszczególne ulice, stadion i okolice szkoły. Wszystkim uczestniczącym w akcji przyświecał jeden cel – zjednoczyć się i wspólnie zadbać o naszą ,,małą ojczyznę”. Równolegle realizowaną akcją była zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów przebywających w tymczasowych miejscach opieki – przytulisku przy ul. Rzeszowskiej w Krośnie oraz Kociarni Krosno OTOZ Animals. Uczniowie naszej szkoły z klas od 0 do VIII ,w ramach działalności wolontariackiej, zgromadzili spore zapasy żywności dla piesków i kotków. Łącznie dla kotów zebrano

46 opakowań karmy mokrej oraz ponad 14 kg karmy suchej. Żywność zebrana dla psów

to około 35 kg suchej i około 20kg mokrej karmy. Karma została odebrana przez przedstawicieli Urzędu Miasta Krosna, którzy podziękowali za zebraną karmę i włączenie się Szkolnego Koła Wolontariatu w niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom.
Comments


bottom of page