top of page

TYDZIEŃ UPRZEJMOŚCI

TYDZIEŃ UPRZEJMOŚCI

„Życie nie składa się tylko z wielkich poświęceń i obowiązków, ale przede wszystkim

z drobiazgów. Uśmiechy i życzliwość rozdawane na co dzień są tym, co zdobywa

i zatrzymuje serca, i daje pocieszenie.

(Humphrey Davy)

W dniach od 22 do 26 listopada 2021r. w naszej szkole zorganizowany został Tydzień Uprzejmości. Ten niezwykły czas otwierał w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.

W realizację projektu zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie i nauczyciele, więc

w naszej szkole zagościły w sposób szczególny: uśmiech, ciepłe spojrzenia i miłe słowa. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzorowo wykonały zadania i dobrze wiedzą, na czym polega uprzejmość. Nie chcą naśladować kwoki z wiersza Jan Brzechwy. Uczniowie klas 1-3 na podstawie filmiku o panu Obojętnym i treści bajki o wilkołaku zrozumieli znaczenie postawy uprzejmości i wypowiadanych słów. Chętnie podjęli się zadań odznaczając je na karcie wyzwań. Starsi uczniowie również wykazali zaangażowanie w realizację zadań.

Na szkolnym korytarzu „wyrosło” drzewko życzliwości i pozdrowień, na którym zawieszano listki z miłymi i ciepłymi słowami mającymi wywołać uśmiech i radość. Udział w wykonaniu arkusza z sercami sprzyjał wzajemnemu poznaniu i integracji wspólnot klasowych. Wirtualne plakaty na Dzień Życzliwości powstały w trakcie zajęć informatycznych. Zawierają one sentencje o życzliwości, uśmiechu, uczynności, czyli postawy, które niewiele nas kosztują, a są bardzo cenne w budowaniu wzajemnych relacji. W ostatnim dniu świętowania społeczność szkolna założyła żółte koszulki, które miały odzwierciedlić pozytywne emocje

i otwartość na potrzeby innych.

Wiele kreatywności i pracy włożyły dzieci z klas 0-3 biorące udział w konkursie plastycznym „Uprzejmość w domu/w szkole”. Wykonywały historyjkę złożoną z 4 obrazków. Spośród 25 pięknych prac 11 zostało nagrodzonych dyplomikami i upominkami. Były również nagrody pocieszenia.


Wyniki konkursu:

1. miejsce: Emilia Boczar, Lena Murdzyk, Hanna Pigoń

2. miejsce: Gabriela Gaj, Konrad Kłapkowski, Maja Szelc

3. miejsce: Iga Frydrych, Rita Prajsnar, Błażej Rymarowicz

Wyróżnienie: Julita Rysz, Zuzanna WystępekCommentaires


bottom of page