top of page

W SŁUŻBIE ŚRODOWISKU I POTRZEBUJĄCYM

W naszej szkole niemal od początku roku chętni uczniowie biorą udział w dobroczynnych akcjach. Pierwszą z nich była zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych kotów i psów. 5-go października br. zgromadzone w szkole dary trafiły do magazynu Krośnieńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt, skąd będą odpowiednio rozdzielane. Także we wrześniu dołączyliśmy do akcji ,,Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem ,, Wszystkie śmieci są nasze”. Klasy pod nadzorem wychowawców, wyposażone w worki i rękawiczki jednorazowe, ruszyły w teren, w bliższej lub dalszej okolicy naszej szkoły, by sprawić, że śmieci będzie zdecydowanie mniej. By dać przykład innym… Niestety, pogoda w tym ostatnim okresie nie rozpieszczała, więc klasowe wyjścia rozciągnęły się w czasie i potrwały do początków października. Nasza uczniowska społeczność nie pozostała obojętna, jak zwykle zresztą, na potrzeby innych ludzi. Podczas ,,Słodkiego dnia” w piątek, 7 października, słodkości, które zostały przygotowane przez chętnych uczniów oraz ich bliskich, z dwóch klas; 8-ej i 6-ej. W tym dniu na dwóch szkolnych stoiskach uczniowie zakupili galaretki, babeczki, wafle

i ciasteczka. Dochód z akcji wyniósł 619zł 30gr i został przelany na konto Fundacji ,,Serca dla Maluszka”, z dopiskiem - dla Artura Dolemby. To 10-letni chłopiec, wychowywany przez tatę i cierpiący na niedowidzenie znacznego stopnia oraz mózgowe porażenie dziecięce. Wspieramy leczenie i rehabilitację tego dzielnego chłopca! To piękne pomagać innym, być otwartym na potrzeby – serdeczne dzięki. Kto nie zdążył pomóc, z różnych przyczyn, będzie miał na pewno okazję otworzyć swe serce na kolejne akcje dobroczynne.


Comments


bottom of page