top of page

WARSZTATY MYŚLENIA WIZUALNEGO

30 października w naszej szkole odbyły się warsztaty z Panią Ula Lizak - terapeutką, logopedą i rysownikiem, które wzbogaciły uczniów naszej szkoły o nowe doświadczenia. Zajęcia dla klas I-III pozwoliły uczniom w sposób radosny i twórczy odkrywać świat ortografii. Dzieci pracowały nietypowymi technikami wizualnymi. Uczyły się prostych technik rysunkowych, które w doskonały sposób pozwolą na zapamiętanie wyrazów stanowiących ortograficzne wyzwanie. Niewielkie obrazki, stworzone z kilku prostych kresek, poprzez skojarzenia zapadają w pamięć, tworząc bazę dla całej rodziny wyrazów „niemożliwych do zapamiętania”. Natomiast uczniowie klas IV- VIII mieli szansę dociekać, w jakich warunkach ich mózgi są w stanie najwięcej zapamiętać. Warsztaty uświadomiły im, jak ważny w sztuce zapamiętywania jest obraz. Dowiedzieli się, jak wykorzystywać szablony, ramki, ikonki, punktory, łączniki, kolory, cienie, po to by materiał z jakim muszą się zmagać w szkole szybciej, skutecznie i trwale kodowali w pamięci. W trakcie warsztatów dzieci poznały narzędzia, które ułatwią im zapamiętywanie treści i przekazywanie informacji oraz pobudzi kreatywność i wzmocni koncentrację.

W godzinach popołudniowych, nauczyciele z naszej szkoły oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Równem wzbogacili swój warsztat pracy, biorąc udział w niezwykle cennym i wnoszącym szkoleniu na temat „Zaburzenia komunikacji językowej- dysleksja, autyzm, afazja”.

Dziękujemy Pani Uli za wprowadzenie w świat myślenia wizualnego oraz rozbudzenie naszej twórczej wyobraźni w atmosferze pełnej pozytywnej energii.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!


コメント


bottom of page