top of page

WIOSENNE SPRZĄTANIE

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji ,,Wiosenne porządki w gminie Korczyna”. Kolejny już raz, z inicjatywy Wójta Gminy Korczyna, została ogłoszona ta akcja i przypadła na czas przedświąteczny, konkretnie na dni 29 marca – 1 kwietnia. Pogoda w tym czasie niestety nie rozpieszczała, pomimo dość niskiej temperatury i przelotnych opadów, wychowawcy klas zorganizowali wyjścia, by posprzątać tereny w sąsiedztwie naszej szkoły. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i worki zbierali odpady, które zanieczyszczały okolicę naszej placówki. Teraz jest czysto i przyjemnie. Miejmy nadzieję, że efekt uczniowskiej pracy utrzyma się jak najdłużej i wszyscy będziemy dbać, by w przyszłości zanieczyszczonych terenów było jak najmniej. Niech naszemu życiu towarzyszy na co dzień poniższa myśl. „Ponieważ Ziemia opiekuje się nami, zaopiekujmy się Ziemią. Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza, utrzymując ją w czystości i szczęściu.” (autor nieznany).


Comments


bottom of page