top of page

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W piątek 24 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Iskrzyni odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie Absolwentów.

Nim zabrzmiał ostatni dzwonek w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz zaproszony gość – pan Stanisław Fundakowski – Wicekurator Oświaty w Rzeszowie. Po doprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrał pan dyrektor Witold Wyskiel. W swoim przemówieniu podsumował dziesięciomiesięczny okres funkcjonowania szkoły oraz podziękował wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom za ciężką pracę.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy III, którzy w pięknym tańcu z polskimi flagami wyrazili swoje przywiązanie do Ojczyzny, a uczennica klasy IV Antonina Witkoś zaśpiewała przejmującą pieśń „Uwięziony ptak”. Na zakończenie części artystycznej uczniowie klasy I perfekcyjnie zatańczyli poloneza.

Następnie pan dyrektor i przedstawiciel Rady Rodziców wręczyli uczniom prestiżowe nagrody. Statuetka „Super dobroczyńca” została przyznana uczniowi klasy VII Konstantemu Gonetowi, a statuetkę i zaszczytny tytuł „Aquila – najlepszy z najlepszych” drugi rok z rzędu otrzymała Marta Rymarowicz uczennica klasy VIII. Później zaproszony gość skierował kilka ciepłych słów do zgromadzonej widowni. Pogratulował uczniom postępów w nauce i życzył udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

Kolejnym punktem programu było wręczenie pani Renacie Wajdowicz i ks. Krzysztofowi Kwiecińskiemu statuetek - szklanych serduszek jako podziękowanie za koordynowanie działań szkolnego wolontariatu, który w bieżącym roku szkolnym aktywnie pracował na rzecz potrzebujących.

Następnie dyrektor szkoły, przedstawiciel Rady Rodziców i uczniowie pożegnali panie Lidię Kowalską i Joannę Wojnar, które przechodzą na emeryturę. Dyrektor szkoły podziękował im za wieloletnią pracę i życzył zdrowia, radości i zadowolenia oraz spełnienia marzeń, na realizację których z pewnością znajdzie się teraz czas.

Później wyróżniający się uczniowie z klas IV – VIII otrzymali swoje świadectwa,

a Absolwenci w krótkim programie artystycznym pożegnali się ze społecznością szkoły dziękując nauczycielom za trud włożony w ich wieloletnią edukację. Po spotkaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych,

by w kameralnym gronie pożegnać się z klasą i udać się na zasłużone wakacje
Comments


bottom of page