top of page

ŚLUBUJEMY BYĆ PILNYMI UCZNIAMI

22 października 2020 r. odbyło się ważne wydarzenie dla uczniów klasy 1 i ich rodziców.

17 pierwszaków zostało pasowanych na ucznia. Ten najważniejszy moment był poprzedzony swego rodzaju sprawdzianem gotowości do podjęcia obowiązków ucznia.


Podczas programu artystycznego dzieci odwiedzały w wyobraźni cztery krainy: Śpiewu

i Tańca, Pracy, Miłości i Mądrości. Zmagały się z zadaniami, które przedstawiał im prowadzący Paweł. Były to próby muzyczne, znajomości naszej Ojczyzny, zasad zachowania się w szkole i na ulicy, praktyczne, np. zbieranie liści, kasztanów i żołędzi, wdzięczności swoim rodzicom. Z każdej krainy otrzymały nagrodę – symbol,

a w szczególności: klucz wiolinowy, pszczółkę, serce i sowę. 7- latki udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania. Zmaganiom pierwszaków przyglądała się Pippi, która odwiedziła klasę 1 i mimo początkowej niechęci do nauki, kibicowała zdającym. Po obejrzeniu całego programu stwierdziła, że zostaje w szkole, „bo tu jest wspaniale”.


Po prezentacji programu, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, kochać swoją Ojczyznę, szanować swoich rodziców, nauczycieli i kolegów oraz pomagać słabszym od siebie. Wówczas Pan Dyrektor Witold Wyskiel dokonał symbolicznego pasowania każdego pierwszaka na ucznia. „Pasowani” otrzymali pamiątkowe upominki: medal, książkę, zakładki, długopis, legitymację szkolną. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do przeprowadzenia tej uroczystości. 

Więcej zdjęć obejrzeć można klikając w link. Zapraszamy!
Comments


bottom of page