top of page

Akcja - Bezpieczeństwo w InternecieAkcja "Bepieczeństwo w Internecie" odbyła się w szkole podstawowej i miała na celu edukację uczniów na temat bezpieczeństwa w Internecie. W akcji wzięli udział zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie.


Starsze dzieci przygotowały makiety przedstawiające różne sytuacje, które mogą się wydarzyć w sieci i pokazywały, jak postępować w przypadku różnych zagrożeń. Młodsze dzieci zaś przygotowały plakaty edukacyjne, na których przedstawiały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w Internecie, takie jak: nie podawanie osobistych informacji, korzystanie z silnych haseł czy unikanie podejrzanych linków.


W ramach akcji wszyscy uczniowie wzięli również udział w misji "Bezpieczny Internet" z serwisu sieciaki.pl. Była to misja edukacyjna składająca się z 15 zagadnień. Każde z nich kończyło się krótkim testem lub zadaniami do wykonania, które pozwalały na przetestowanie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa w Internecie w praktyce.


Dzięki takim działaniom uczniowie nauczyli się, jak postępować w Internecie w sposób bezpieczny i jak unikać zagrożeń. Akcja "Bezpieczeństwo w Internecie" była ważnym krokiem w kierunku zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa w Internecie wśród dzieci i młodzieży.


Starsi uczniowie na zajęciach przygotowywali dla najmłodszych kolorowanki z możliwością i zobaczenia oraz usłyszenia postaci z grupy Sieciaków, przy użyciu technologii rozszerzonej rzeczywistości. Galerię zdjęć także możemy obejrzeć dzięki pracy uczniów wykorzystujących sprzęt zakupiony z projektu #Laboratoria Przyszłości


W marcu zaszczycą nas swoją obecnością także przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej w celu zrealizowania prelekcji pt. „Hazard? Nie, dziękuję” dla klas starszych, ale to dopiero za tydzień, a teraz zapraszam do oglądnięcia relacji w postaci zdjęć z dotychczasowej pracy uczniów.


Mistrzem Bezpieczeństwa w Internecie zostali:

Hubert Koszela

Miłosz Boczar

Tymoteusz Lorenc

Aleksandra Rymarz

Angelika Skrzęta

Anna Sadowska

Karol Kuźniar

Tymon Gonet

Weronika Występek

Mikołaj Rysz

Daria Lorens

Victoria Szajnowska

Konrad Kłapkowski

Paula Hebda

Franciszek Pelczar


Pomocnikiem Bezpieczeństwa w Internecie zostali:

Martyna Podkul

Paweł Tylka

Wojciech Sieniawski

Kamila Kolodczejczyk

Maja Boczar


Asystentem Bezpieczeństwa w Internecie zostali:

Antonina Witkoś

Natalia Omachel

Maja Gaj

Aleksandra Pierz

Karina Lorenc

Milena Zych

Liliana Lorens

Julita Pelczar


Poniżej zdjęcia z rozdania dyplomów. Gratulujemy :)


Galeria prac przygotowanych przez uczniów klas młodszych:
Comments


bottom of page