top of page

,,Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.” - św. Jan Paweł II

,,Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.” - św. Jan Paweł II


Delegacja z naszej szkoły, na czele z Panem Dyrektorem, zagościła w środę 19-go stycznia w Domu Dziecka w Długiem. Mieszka w nim 15 chłopców, którzy wraz z wychowawcami muszą radzić sobie i przezwyciężać trudy dnia codziennego. Ciekawostką może być fakt, że nawet sami gotują obiady, ucząc się w ten sposób samodzielności. Wśród naszej delegacji byli dwaj uczniowie - Wiktor z klasy 8 i Kostek z klasy 7. Wręczyli oni Dar Serca na ręce wychowawców obecnych w tym dniu w placówce. Zgodnie z obietnicą daną uczniom naszej szkoły i ich rodzicom – całość kwoty uzyskanej podczas kiermaszu stroików bożonarodzeniowych została przekazana ( 2215 złotych ). Chłopców z Długiego poczęstowaliśmy słodyczami, a oni nas podjęli ciepłą herbatą. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się o ich kłopotach i troskach, o trwającym w budynku remoncie,

o niezagospodarowanym stawie rybnym w otoczeniu ich placówki. Wciąż poszukiwany jest sponsor, który spełni ich marzenia i pogłębi oraz wyczyści zaniedbany od lat staw... Dowiedzieliśmy się również jak można pomóc obecnie placówce w Długiem – jako koło wolontariackie będziemy mieć te potrzeby na uwadze, myśląc o kolejnych szkolnych akcjach. Po wizycie w domu dziecka pozostała smutna nuta i refleksja jak cudowny byłby świat gdyby wszystkie dzieci funkcjonowały w pełnych rodzinach … Raz jeszcze dziękujemy uczniom i ich rodzinom za okazaną pomoc na rzecz innych. Do szkoły spływają też inne podziękowania – za pamięć i udział w akcji ,,Światełko dla Łyczakowa” oraz pomoc najuboższym mieszkańcom naszego globu – akcja ,,Opatrunek na ratunek”. Są to akcenty dodające sił do dalszych działań.Comments


bottom of page