top of page

ERASMUS+ -trzeci dzień - wizyta w Miejscu Piastowym.

Zaktualizowano: 15 cze 2022

W godzinach popołudniowych nasi goście odwiedzili Miejsce Piastowe, w szczególności Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza oraz Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych. Przed sanktuarium przywitali nas: ksiądz Leszek Przybylski – dyrektor MZSP i Paweł Wojakiewicz – wicedyrektor oraz dwie Panie: Beata i Katarzyna, które na bieżąco tłumaczyły informacje przekazywane przez naszych przewodników. Bardzo dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i pokazanie tylu ciekawych miejsc w klasztorze i szkole oraz stworzenie warunków do różnorodnych aktywności.

Pierwszym punktem naszych działań było zwiedzanie muzeum błogosławionego Bronisława Markiewicza. Nasi partnerzy byli szczególnie zainteresowani jego działalnością wychowawczą i otwartością na potrzeby biednych dzieci. Kolejnym punktem było odwiedzenie Sanktuarium i wysłuchanie ciekawych opowieści na jego temat.

W Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych zwiedzili nowoczesne pracownie ogólnokształcące i specjalistyczne, wypróbowali swoje zdolności strzeleckie na strzelnicy tradycyjnej i wirtualnej oraz mogli zobaczyć proces spawania światłowodu. Byli pod dużym wrażeniem nowoczesnego wyposażenia oraz koncepcji funkcjonowania szkoły, z którą na bieżąco zapoznawał naszych gości dyrektor MZSP. Zdaniem naszych partnerów to najnowocześniejsza szkoła w jakiej dotychczas byli. Dziwili się, że taka szkoła może funkcjonować na wsi. Ich zdaniem to szkoła na miarę XXII wieku.

Na koniec dnia zwiedzili nowoczesne Centrum Pracy z Młodzieżą oraz zmęczeni całym dniem posilili się perfekcyjnie przygotowanym klasztornym obiadem. Dziękujemy, że pomimo napiętych terminów związanych z końcem roku szkolnego i prowadzonymi działaniami, chcieliście poświęcić dla nas czas.Po więcej zdjęć zapraszamy na facebook https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowawIskrzyni/

Comments


bottom of page