top of page

ERASMUS+ - trzeci dzień - wizyta w szkole

Zaktualizowano: 15 cze 2022

Za nami trzeci dzień wizyty w Polsce naszych projektowych partnerów z Grecji i Włoch. Tym razem nasi goście przyjechali do Iskrzyni, gdzie zostali powitani przez dyrektora szkoły i szkolnego koordynatora projektu. Następnie zaproszono gości do obejrzenia patriotycznego programu artystycznego przygotowanego przez nauczycieli i dzieci. Najpierw uczniowie z klasy III wykonali przepiękny i porywający taniec z polskimi flagami, później uczennica klasy IV zaśpiewała przejmującą pieśń „Uwięziony ptak”, a uczniowie z klasy I brawurowo zatańczyli poloneza. Na zakończenie uczennice klasy VII zaprosiły gości do wspólnego poloneza. Okazało się, że ten polski taniec narodowy rozgrzewa nie tylko słowiańskie serca…

W całym dzisiejszym spotkaniu poprzez łączność online uczestniczyli również nasi partnerzy z Hiszpanii.

Po części oficjalnej goście zostali oprowadzeni po szkole i zapoznali się z uczniami i gronem pedagogicznym. Po krótkim odpoczynku uczniowie z Włoch znaleźli się pod koleżeńską opieką uczniów klasy VII, którzy towarzyszyli im podczas interesujących zajęć w sali komputerowej, podczas których mogli wdrożyć się w wirtualną rzeczywistość za pomocą gogli VR odbywając wirtualną podróż rakietą w kosmos. Później siódmoklasiści zaprosili swoich włoskich przyjaciół do swojej klasy, gdzie czekały na nich przygotowane wcześniej przez uczniów gry historyczne: Memory i Piotruś Pan oraz prezentacje na temat Polski i wielkich Polaków. Był również czas na to, by bliżej się poznać i porozmawiać o swoich zainteresowaniach.

W tym samym czasie nauczyciele z Grecji i Włoch odbyli swoje spotkanie z gospodarzami związane z tematem projektu. Ich poczynania cały czas śledzili online partnerzy z Hiszpanii, którzy nie mogli odwiedzić Polski osobiście. Nasi goście byli pozytywnie zaskoczeni organizacją szkoły, kulturą naszych dzieci, wyglądem pracowni, panującym porządkiem, wykonywanymi przez dzieci pracami i perfekcyjnymi występami. Filmiki z występów i więcej zdjęć udostępnimy wkrótce.


Komentáře


bottom of page