top of page

Historia klubu UKS Iskra Iskrzynia

Początki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra” Iskrzynia sięgają roku 2000, kiedy to ówczesny dyrektor ZSP w Iskrzyni Pan Wacław Pelczar zdecydował się na stworzenie klubu tenisa stołowego.


W pierwszych latach funkcjonowania zespół trenował oraz rozgrywał spotkania ligowe na Sali Domu Ludowego w Iskrzyni, w związku z brakiem sali gimnastycznej w ZSP w Iskrzyni. Po kilku latach zawodnicy „Iskry” przenieśli się do upragnionej sali gimnastycznej gdzie w komfortowych warunkach mogli rozwijać swój talent pod okiem takich trenerów jak Ryszard Łącki, Bogusław Surmacz czy obecnie Marzena Musiał.


Zawodnicy z Iskrzyni w swojej historii mieli przyjemność rywalizować nawet na poziomie 3 ligi tenisa stołowego, gdzie w jednym z sezonów byli blisko historycznego awansu do 2 ligi. W najlepszych latach na regularnie odbywających się treningach bywało ponad 20 osób chętnych do gry, czego efektem było wiele sukcesów na arenie międzyszkolnej czy ligowej. Obecnie klub UKS „Iskra” Iskrzynia ma dwie drużyny, pierwsza rywalizuje na poziomie IV ligi, a drugi zespół poziom niżej.Comentários


bottom of page