top of page

KIERMASZ STROIKÓW WIELKANOCNYCH

W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia, podobnie jak w ubiegłym roku, odbyła się w parafialnym kościele w Iskrzyni, sprzedaż pisanek i stroików świątecznych. Te piękne prace zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły i ich najbliższych. Gdyby nie chętni wolontariusze ze szkoły i ich rodzice, to organizacja nie byłaby taka prosta. W sobotę wieczorem przygotowanie techniczne kiermaszu, w niedzielę sprzedaż prac, także prace porządkowe. Zaangażowanym uczniom należy się pochwała – ten czas przeznaczyli na dobre uczynki, pokazując innym co znaczy dobre serce. Wszystkie pisanki i stroiki znalazły swoich nabywców. Uczestnicy niedzielnych mszy stawali się właścicielami pięknych świątecznych ozdób, byli też tacy, których należy nazwać wyjątkowo hojnymi Darczyńcami – zasilali datkami pieniężnymi skarbonkę w rękach wolontariuszy.


Wielkie podziękowania kieruje szkolne koło wolontariatu do Wszystkich, którzy wspomogli kolejną akcję charytatywną. Ludziom dobrej woli pragniemy wyrazić swą wdzięczność. Współpracowaliśmy w niedzielę z Akcją Katolicką, której członkowie przygotowali żonkile

w ramach akcji ,,Pola nadziei”. Celem niedzielnej wspólnej akcji była pomoc dzieciom skrzywdzonym przez los. Zebrana łącznie kwota 3759 złotych zostanie przekazana bezpośrednio księdzu misjonarzowi Janowi Burasowi. Ksiądz ten pomaga ukraińskim uchodźcom, głównie dzieciom, w Zamłyniu w Ukrainie. Misjonarz będzie wkrótce w Polsce

i wtedy ksiądz Proboszcz Krzysztof Kwieciński wspólnie z delegacją z naszej szkoły przekaże zebrane pieniądze. Poinformujemy o tym.


Z działalnością księdza Jana Burasa możemy zapoznać się klikając w następujący link:


Warto pomagać, mieć otwarte serce. I o tym należy wciąż pamiętać…Comments


bottom of page