top of page

MISTRZOSTWA SZKOŁY W WARCABACH

17.06.2021 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Warcabach. Warcaby to popularna wśród dzieci i młodzieży gra planszowa. Uczy cierpliwości koncentracji i skupienia uwagi, rozwija umiejętności logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii. Wprowadza elementy współzawodnictwa oraz stosowania zasady fair play.

W mistrzostwach wzięło udział 26 uczniów z naszej szkoły. Zawody rozegrano w trzech kategoriach: klasy I-III dziewczęta i chłopcy, klasy IV-VIII dziewczęta oraz klasy IV -VIII chłopcy. W kategorii najmłodszej dziewczęta i chłopcy rywalizowali między sobą ze względu na małą liczbę chętnych. W kategorii tej zwyciężył Franciszek Pelczar uczeń III klasy. W rywalizacji dziewcząt grupy starszej najlepszą okazała się Amelka Piwińska uczennica klasy VI. W kategorii chłopców zwyciężył Kamil Fejkiel uczeń klasy VIII. Mistrzostwa przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Zapraszamy do udziału w zawodach w przyszłym roku.


Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy!Kommentare


bottom of page