top of page

NASI UCZNIOWIE W SEJMI I SENACIE RP

W środę 12 kwietnia na zaproszenie Poseł na Sejm Joanny Frydrych, przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Krosna i powiatu krośnieńskiego wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Sejmu i Senatu RP. Uczestnicy wycieczki mieli okazję m.in. zasiąść w ławach Sali Posiedzeń Sejmu oraz Senatu, a także odwiedzić hall główny, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej.

Przedstawicielami MDP z terenu Gminy Korczyna byli chłopcy uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Iskrzyni:

· Miłosz Boczar;

· Konstanty Gonet;

· Tymon Gonet;

· Marcin Słowik.

Była to dla naszych chłopców forma wyróżnienia w dowód uznania, za zwycięstwo w XI Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Odrzykoniu w dniu 02.10.2022 r. W czerwcu bieżącego roku odbędą się zawody na szczeblu wojewódzkim, gdzie nasi uczniowie (jednocześnie członkowie MDP OSP Iskrzynia) będą reprezentować powiat krośnieński w 2 kategoriach zarówno dziewcząt, jak i chłopców.Comments


bottom of page