top of page

NIECODZIENNY GOŚĆ – NIECODZIENNA POMOC UKRAINIE

28 kwietnia br. odbyło się w naszej szkole niezwykłe spotkanie. W dwóch grupach wiekowych (klasy od O do III i klasy IV do VIII) spotkaliśmy się z Księdzem Janem Burasem, który od ponad 30 lat pracuje w Ukrainie. Spełniając tam różne funkcje duszpasterskie

w ostatnich latach stał się twórcą i dyrektorem Centrum Integracji "Zamłynnie" w Ukrainie

na Wołyniu.

Organizuje tam różne spotkania, rekolekcje, szkolenia, warsztaty - przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Z powodu panującej wojny w Ukrainie, przyjmuje u siebie dzieci z domów dziecka, matki z dziećmi, a niekiedy też całe rodziny uciekające przed wojną.

Dzięki materialnemu wsparciu, ks. Jan Buras może tam realnie pomagać na miejscu, w taki sposób, jak poszkodowani najbardziej tego potrzebują. Spotkanie stało się dla nas okazją do przekazania Ks. Janowi ofiar, które zebraliśmy

w ramach świątecznej wolontariackiej akcji. Była to sprzedaż w Niedzielę Palmową stroików i pisanek oraz ofiary zebrane przez Akcję Katolicką w ramach ,,Pól nadziei”. Szkolna delegacja uczniów uroczyście przekazała zebraną kwotę Księdzu Janowi. Nasz Gość zapewnił nas, że przekazaną przez młodzież szkolną kwotę 3 759 złotych wykorzysta na pomoc ukraińskim uchodźcom – głównie dzieciom przybyłym z rejonów Ukrainy objętych wojną. Będzie organizowany turnus dla takich ukraińskich dzieci w Centrum Integracji, gdzie pracuje i szefuje ksiądz Buras. Będziemy informowani poprzez media społecznościowe na bieżąco o działalności Centrum Integracji. Niecodzienny Gość podziękował naszym uczniom wolontariuszom, także nauczycielom, za dobre serce,

za bezinteresowność i empatię.

My z kolei serdecznie dziękujemy Ks. Janowi Burasowi, za wytrwałą pracę w Ukrainie. Także pragniemy raz jeszcze podziękować Wszystkim, którzy wykonali świąteczne stroiki, złożyli swoje ofiary oraz pracowali przy organizacji akcji. Bóg zapłać!






Comments


bottom of page