top of page

TO BYŁ BAL NAD BALE W NASZYM SZKOLNYM KARNAWALE…

W dniu 11 lutego w naszej szkole odbyły się długo wyczekiwane bale karnawałowe, w których brali udział uczniowie oddziału przedszkolnego “0”B oraz klas 1-3. Sale lekcyjne w pięknej, barwnej scenerii wyglądały inaczej niż na co dzień, zamieniły się w prawdziwe sale balowe. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko, gdyż… W tym roku dzieci z klasy 2 i 3 zostały zaproszone do zaprojektowania stroju na bal karnawałowy z surowców wtórnych. Wyzwanie przyjęły wszystkie dzieci, które chętnie wzięły udział w pokazie mody „Recyklingowy zawrót głowy”. Powstały piękne i niesamowite stroje, a nasi uczniowie udowodnili, że wystarczy pomysł i wyobraźnia, aby z rzeczy nieprzydatnych stworzyć coś nowego i niepowtarzalnego. Kreacje zostały wykonane z różnorodnych form m.in. folii, papieru, gazet, kartonów, opakowań, tektury, torebek foliowych i papierowych, butelek plastikowych, nakrętek, itd. Ciekawymi dodatkami były nietypowe nakrycia głowy, akcesoria i biżuteria z surowców wtórnych. Projektanci wykazali się niebywałą kreatywnością w podejściu do problemu ekologii oraz samego recyklingu. Oczywiście, nie zabrakło również wspólnych tańców oraz pysznego poczęstunku. Zabawę urozmaicały różne konkurencje np. taniec z balonami, hawajskie limbo, wyścigi w kosmicznych butach, rzuty do celu, itp. Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła wśród uczniów naszej szkoły wiele radości, pojawiły się chwile zachwytu, które mamy nadzieję, na długo zapadną w ich pamięci. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu naszych wspólnych zabaw.

Życzymy wszystkim Dzieciom udanego, bezpiecznego oraz radosnego wypoczynku. Do zobaczenia po feriach…+5


Comments


bottom of page