top of page

Udział naszych uczniów w X Krośnieńskim Festiwalu Nauki i Techniki

W X Krośnieńskim Festiwalu Nauki i Techniki, który w tym roku odbył się 30 maja wzięli udział uczniowie klasy 4 i 5. Przygotowane zajęcia odbywały się w laboratoriach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii znajdujących się w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie.


Podczas Festiwalu uczestniczyliśmy w rozmaitych atrakcjach tj. interaktywnej wystawie

i pokazach naukowych przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu były ciekawe wystawy uczelni wyższych technicznych Politechniki Rzeszowskiej oraz Podkarpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw nowoczesnych technologii.

Mięliśmy możliwość uczestniczyć w wykładach i warsztatach popularno-naukowych, gdzie uczniowie wzmagali się z rozmaitymi zadaniami. Otrzymaliśmy mapę zgodnie, z którą Pan przewodnik kierował nas do sal tematycznych. Nagrodą za udział we wszystkich wyznaczonych warsztatach było otrzymanie dyplomu za zdobycie "Tytułu Odkrywców Techniki".


Festiwal miał na celu wśród uczniów promować ciekawość świata oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność oraz naukę przedstawić w sposób zrozumiały, a zarazem atrakcyjny. Cel został osiągnięty :)


Zdjęcia z wydarzenia obejrzeć można klikając w link. Zapraszamy!

Comments


bottom of page