top of page

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA dzień II #PoznajPolskę

Dzisiejszy dzień spędziliśmy zwiedzając Wrocław. Po krótkim śnie (bo jak tu spać na wycieczce ) i bardzo dobrym śniadaniu wyruszyliśmy podziwiać Panoramę Racławicką – monumentalne dzieło przedstawiające zwycięską dla Polaków bitwę Powstania Kościuszkowskiego pod Racławicami. Dzieło zaciekawiło nawet najbardziej marudnych.

Po krótkim odpoczynku nad Odrą rozpoczęliśmy zwiedzanie unikalnego w skali kraju centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis. W czasie zwiedzania był też czas na relaks z czego młodzież chętnie korzystała.


Przy wyjściu z Hydropolis czekała już na nas Pani przewodnik, która w trakcie ponad 3 godzinnego intensywnego spaceru po centrum Wrocławia pokazała nam bardziej i mniej znane miejsca w mieście, jego zespół historyczny oraz w barwnej opowieści zapoznała z historią, legendami i dniem dzisiejszym Wrocławia.


I na koniec najważniejszy punkt programu dnia…czas wolny . 90 minut w zupełności wystarczyło na zakup pamiątek, posiłek i relaks na wrocławskim rynku. Zmęczeni ale radośni i pełni sił na wieczór ok.18.00 wróciliśmy do hotelu. Jutro trzeci dzień wycieczki - szkoda, że ostatni. Pozdrawiamy wszystkich z Wrocławia.
Comments


bottom of page